Świat

Gorzki seks ze słodziakami

Z wirusem HIV w RPA żyje 10 proc. populacji. Zakażona jest prawie co trzecia uczennica. Z wirusem HIV w RPA żyje 10 proc. populacji. Zakażona jest prawie co trzecia uczennica. Rajesh Jantilal/AFP / EAST NEWS

Wirusa HIV nosi 28 proc. uczennic w RPA, bo są wykorzystywane przez sugar daddies, sponsorów, którzy przekupują je prezentami i pieniędzmi – ogłosił minister zdrowia Aaron Motsoaledi. Musimy się za nich zabrać, bo niszczą nasze dzieci. Uczniów zarażonych HIV jest tylko 4 proc., więc to nie oni sypiają z tymi dziewczynami – tłumaczył minister. W 2011 r. (ostatnie dane) 94 tys. uczennic zaszło w ciążę, a wśród ciężarnych nosicielek HIV były 10–14-latki. Z wirusem HIV żyje 10 proc. całej populacji. Za prezydentury Jacoba Zumy profilaktyka i walka z AIDS, dramatycznie lekceważona przez jego poprzednika Thabo Mbekiego, stała się jednym z priorytetów.

Polityka 12.2013 (2900) z dnia 19.03.2013; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną