Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Rewolucja to żart

Egipcjanie śmieją się z siebie

Obalony przed dwoma laty Mubarak to zdecydowanie najważniejszy bohater egipskich dowcipów. Obalony przed dwoma laty Mubarak to zdecydowanie najważniejszy bohater egipskich dowcipów. Ben Curtis/AP Photo / EAST NEWS
Egipt to najweselszy barak w bliskowschodnim obozie, ale jego nowe islamskie władze nie znają się na żartach i właśnie zamknęły usta najpopularniejszemu komikowi.
Bassam Jusuf otoczony wielbicielami przed wejściem na przesłuchanie w związku ze stawianymi mu zarzutami o obrażanie islamu i szefów państwa.Amr Nabil/AP Photo/EAST NEWS Bassam Jusuf otoczony wielbicielami przed wejściem na przesłuchanie w związku ze stawianymi mu zarzutami o obrażanie islamu i szefów państwa.

Egipski lis prosi o azyl polityczny w Libii. – Lisie, dlaczego uciekasz z ojczyzny? – pyta pogranicznik. – Bo w Egipcie aresztują wielbłądy. – Ale ty nie jesteś wielbłądem? – Oczywiście, że nie, ale wytłumacz to egipskiej policji.

39-letni kardiochirurg z Kairu Bassam Jusuf tym właśnie starym egipskim dowcipem skomentował działania prokuratury, która 30 marca nakazała jego aresztowanie. Zarzuty? Znieważenie islamu, prezydenta Egiptu Mohammada Morsiego i podawanie fałszywych informacji.

Polityka 17-18.2013 (2905) z dnia 23.04.2013; Świat; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Rewolucja to żart"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?