Świat

Jedzcie w Polsce

Jeszcze jeden polski rekord. Z badań Eurostatu, biura statystycznego Unii, wynika, że ze wszystkich krajów Unii Europejskiej Polska ma najniższe ceny żywności i napojów niealkoholowych. Jeśli średnią unijną cenę porównywalnego koszyka produktów określić na 100, to poziom cen w Polsce wynosi 61. Rozpiętość tych cen w Unii jest znaczna, bo wskaźnik jest ponaddwukrotnie wyższy w najdroższej pod tym względem Danii – 143. Raport Eurostatu (dane z 2012 r.) dotyczy aż pięciuset produktów, czasem w rozbiciu na bardziej szczegółowe porównania. Mleko, ser i jaja też są najtańsze w Polsce, a najdroższe na Cyprze. Inaczej alkohole: najtańsze są w Bułgarii (67 proc. średniej), tańsze niż w Polsce (93) także w Rumunii, na Węgrzech i w Niemczech, drogie w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Irlandii, a najdroższe – w Finlandii (175).

Polityka 28.2013 (2915) z dnia 09.07.2013; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Janusz Majewski: Trzeba pokonać inteligencki wstyd

Rozmowa z reżyserem Januszem Majewskim o tym, jak się zachowywać w trudnych czasach, czy istnieje recepta na dobry film oraz o ogładzie, która była ważna nawet u czerwonoarmistów.

Martyna Bunda
09.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną