Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Jak nie wygonić, to wybić

Syria - konflikt wszystkich ze wszystkimi

Członkowie Armii Wolnej Syrii na zdobycznym czołgu, Sarakib. Członkowie Armii Wolnej Syrii na zdobycznym czołgu, Sarakib. Eyad Garood/Stringer/Reuters / Forum
Porwany tydzień temu polski fotoreporter trafił w sam środek konfliktu wszystkich ze wszystkimi. Wojna w Syrii staje się węzłem lokalnych i międzynarodowych interesów, których nie przetnie nawet miecz zagranicznej interwencji.
Żołnierz Armii Wolnej Syrii patrolujący zgliszcza w Aleppo.Voice of America Żołnierz Armii Wolnej Syrii patrolujący zgliszcza w Aleppo.

Trudno o bardziej niebezpieczne dziś miejsce w Syrii niż Sarakib, gdzie 24 lipca porwano polskiego fotoreportera Marcina Sudera. Świat dowiedział się o istnieniu tego miasteczka w ubiegłym roku. Do serwisu YouTube trafił wówczas film, na którym opozycjoniści układają żywych jeszcze i przerażonych sympatyków reżimu Baszara Asada w stos, po czym dziurawią go z każdej strony kulami. Wydarzenie to uznano jedynie za incydent, bo Sarakib było wcześniej pozytywnym symbolem lokalnej demokracji pod rządami opozycji.

Polityka 31.2013 (2918) z dnia 30.07.2013; Świat; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak nie wygonić, to wybić"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rowling? Jaka Rowling? Harry Potter i autorka non grata

Huczne obchody 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” były okazją do wspomnień i wzruszeń. Zabrakło tej, od której wszystko się zaczęło – J.K. Rowling. Zapomnieli o autorce?

Marcin Zwierzchowski
16.01.2022