Świat

Szaleństwa wokół maleństwa

Skąd to zamieszanie wokół Royal Baby

Gratulacje dla Kate i Williama od Marty Zegarek z Mysłowic i jej koleżanek. Gratulacje dla Kate i Williama od Marty Zegarek z Mysłowic i jej koleżanek. Internet
Półtora tysiąca kilometrów stąd, w rodzinie królewskiej w Londynie, urodziło się dziecko. Z Tuszyna ślą kołyskę, z Trzebiatowa pluszaka, ze Szczyrku dzwonek na wózek, a z Krakowa korale. O co tyle hałasu?
Narodziny dzieciątka okazały się pretekstem do pożeglowania w marzenia.Jaqen/Wikipedia Narodziny dzieciątka okazały się pretekstem do pożeglowania w marzenia.

Dla Czesi Kruczkowskiej narodziny dzieciątka okazały się pretekstem do pożeglowania w marzenia. Siedziała właśnie w sukni uszytej własnoręcznie według wzoru z X wieku podpatrzonego w Baszcie Kaszanej w Trzebiatowie. Podczas wakacji razem z ludźmi z grupy rekonstrukcyjnej Chąśba oprowadzają turystów po Baszcie (i niektórzy mówią wtedy na Czesię, studentkę polonistyki, „księżniczka”, co przyjemnie w uszach brzmi). Ktoś z kolegów rzucił, że w Wielkiej Brytanii urodzi się książątko.

Polityka 31.2013 (2918) z dnia 30.07.2013; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Szaleństwa wokół maleństwa"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021