Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Szaleństwa wokół maleństwa

Skąd to zamieszanie wokół Royal Baby

Gratulacje dla Kate i Williama od Marty Zegarek z Mysłowic i jej koleżanek. Gratulacje dla Kate i Williama od Marty Zegarek z Mysłowic i jej koleżanek. Internet
Półtora tysiąca kilometrów stąd, w rodzinie królewskiej w Londynie, urodziło się dziecko. Z Tuszyna ślą kołyskę, z Trzebiatowa pluszaka, ze Szczyrku dzwonek na wózek, a z Krakowa korale. O co tyle hałasu?
Narodziny dzieciątka okazały się pretekstem do pożeglowania w marzenia.Jaqen/Wikipedia Narodziny dzieciątka okazały się pretekstem do pożeglowania w marzenia.

Dla Czesi Kruczkowskiej narodziny dzieciątka okazały się pretekstem do pożeglowania w marzenia. Siedziała właśnie w sukni uszytej własnoręcznie według wzoru z X wieku podpatrzonego w Baszcie Kaszanej w Trzebiatowie. Podczas wakacji razem z ludźmi z grupy rekonstrukcyjnej Chąśba oprowadzają turystów po Baszcie (i niektórzy mówią wtedy na Czesię, studentkę polonistyki, „księżniczka”, co przyjemnie w uszach brzmi). Ktoś z kolegów rzucił, że w Wielkiej Brytanii urodzi się książątko.

Polityka 31.2013 (2918) z dnia 30.07.2013; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Szaleństwa wokół maleństwa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >