Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Cios dla Londynu

Napięcia wokół Gibraltaru

Gibraltar Gibraltar Andreas Ros Lang / PantherMedia
Hiszpania zaostrzyła kontrole celne na granicy z Gibraltarem po tym, jak władze terytorium brytyjskiego zaczęły tworzenie sztucznej rafy na zewnętrznych wodach zatoki, stanowiących przedmiot sporu między Londynem a Madrytem.
materiały prasowe

Władze Gibraltaru twierdzą, że chcą w ten sposób ułatwić zarybienie, podczas gdy Hiszpania uważa, że celem przedsięwzięcia jest uniemożliwienie hiszpańskim rybakom dostępu do ich tradycyjnej strefy połowów.

Hiszpański minister spraw zagranicznych, José Manuel García Margallo, oświadczył, że „zabawa się skończyła” i zapowiedział, że zamierza wprowadzić kolejne retorsje, takie jak „opłata za wjazd” do Gibraltaru czy kontrole skarbowe blisko 6 000 Gibraltarczyków mających posiadłości w Hiszpanii.

Brytyjski rząd wyraził w związku z tym oświadczeniem „zaniepokojenie”, zauważa *ABC, a Foreign Office oświadczył, że „zastosowane zostaną środki niezbędne do zachowania brytyjskiej suwerenności”.

Informacja pochodzi z serwisu Presseurop.

Więcej na ten temat
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Rynek

Kim pan jest, panie W.? Skąd się wziął i na czym dorobił cichy bohater afery taśmowej

Cała Polska usłyszała o zeznaniach Marcina W. Najpierw, że Marek Falenta sprzedał Rosjanom słynne „taśmy prawdy”; potem, że Michał Tusk przyjął 600 tys. euro łapówki. Ale równie ciekawe jak zeznania są biznesy Marcina W. I jego związki z CBA.

Marek Czarkowski
05.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną