„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Czekając na mułłę

Amerykanie wyjadą, mułła Omar zostanie

Żołnierz rządu Karzaja przy rozbitym murze otaczającym posiadłość mułły Omara w Kandaharze, 2001 r. Żołnierz rządu Karzaja przy rozbitym murze otaczającym posiadłość mułły Omara w Kandaharze, 2001 r. Reuters / Forum
Im bliżej końca międzynarodowej okupacji Afganistanu, tym więcej wskazuje na to, że przyszłość tego kraju ma twarz brodatego przywódcy talibów mułły Omara.
Niedatowane zdjęcie mułły OmaraEAST NEWS Niedatowane zdjęcie mułły Omara

Jak wygląda dziś 55-letni duchowny? Nie pozwala się fotografować – uważa, że robienie zdjęć jest sprzeczne z islamem. Dlatego w obiegu jest tylko kilka jego fotografii. Na jednej stoi w brązowej opończy i czarnym turbanie, otoczony zwolennikami. Ostrość pozostawia wiele do życzenia, widać tylko, że nie jest ułomkiem, ma około 2 m wzrostu. Na innym zdjęciu, czarno-białym i najchętniej powielanym, widać wychudzoną twarz, turban i brodę, obowiązkowe rekwizyty pobożnych talibów.

Polityka 37.2013 (2924) z dnia 10.09.2013; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Czekając na mułłę"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021