Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Kampania w kształcie rombu

Przed wyborami do Bundestagu

Raczej nic nie odbierze kanclerz Merkel zwycięstwa w zbliżających się wyborach do Bundestagu. Raczej nic nie odbierze kanclerz Merkel zwycięstwa w zbliżających się wyborach do Bundestagu. Julian Stratenschul/AFP/DPA / EAST NEWS
Tylko kataklizm mógłby pozbawić Angelę Merkel zwycięstwa w niedzielnych wyborach federalnych. Jej ciepły uśmiech i strategia: „żadnych konkretów”, znów wystarczą, by pokonać nijaką opozycję.
Niemcy śmieją się z wyćwiczonego gestu Angeli Merkel, ale jednocześnie wiedzą dokładnie, co sie pod nim kryje.Armin Linnartz/Wikipedia Niemcy śmieją się z wyćwiczonego gestu Angeli Merkel, ale jednocześnie wiedzą dokładnie, co sie pod nim kryje.

Düsseldorf, niedziela 8 września. Na dwa tygodnie przed wyborami do Bundestagu Angela Merkel przemawia do ponad 7 tys. zwolenników. 73-letnia Gudrun Schuster specjalnie przyjechała na to spotkanie z miasteczka Rheine w pobliżu granicy holenderskiej. Ona i jej mąż po raz pierwszy zdecydowali się poprzeć chadeków z CDU. „Głosowaliśmy wcześniej na socjaldemokratów, partię zwykłych ludzi. Ale oni chcą coś zmieniać, a to nam się nie podoba.

Polityka 38.2013 (2925) z dnia 17.09.2013; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Kampania w kształcie rombu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >