Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Papuzie Soczi

Stroje niemieckiej reprezentacji zaprojektowane na zimowe igrzyska w Soczi. Stroje niemieckiej reprezentacji zaprojektowane na zimowe igrzyska w Soczi. Imago SportFotodienst / EAST NEWS

W Düsseldorfie na specjalnym pokazie miały premierę niemieckie stroje olimpijskie na rozpoczynające się 7 lutego zimowe igrzyska w Soczi. Wzbudziły niemałą sensację, bo wielu obserwatorów (i internautów) z miejsca uznało, że ta tęczowa kolekcja projektu Willy’ego Boguera to śmiały protest przeciwko nowej rosyjskiej ustawie antygejowskiej, zabraniającej propagowania „nietradycyjnych zachowań seksualnych”. Ustawa ta, jak wiadomo, odbiła się nieprzychylnym echem w światku olimpijskim i nie tylko, łącznie z wezwaniami do bojkotu Soczi czy przeniesienia igrzysk do Vancouver. Niestety, przedstawiciel Niemieckiej Konfederacji Sportów Olimpijskich (DOSB) ogłosił, że stroje były przygotowywane dużo wcześniej, nim rozeszła się wieść o ustawie, więc nie niosą żadnego ukrytego przesłania. Niestety – bo w kategoriach pozapolitycznych zostały banalnie uznane za „papuzie i wstrętne”.

Polityka 41.2013 (2928) z dnia 08.10.2013; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną