Świat

Pożegnanie z Miszą

Gruzini wybierają nowego prezydenta

Prezydent Micheil Saakaszwili podczas treningu z gruzińskimi siłami specjalnymi w Tbilisi. Prezydent Micheil Saakaszwili podczas treningu z gruzińskimi siłami specjalnymi w Tbilisi. Irakli Gedenidze/Presidential Press Service/Handout/Reuters/Ho New / Forum
W Gruzji kończy się epoka Micheila Saakaszwilego. Odchodzący prezydent nie ma jednak co liczyć na spokojną emeryturę, bo grozi mu los Julii Tymoszenko.
Bidzina Iwaniszwili, premier Gruzji od końca 2012 r. Główny oponent Saakaszwilego.Michał Koziczyński/Senat Rzeczpospolitej Polskiej Bidzina Iwaniszwili, premier Gruzji od końca 2012 r. Główny oponent Saakaszwilego.

Nie chciałbym, by Saakaszwili został aresztowany, ale nic nie jest wykluczone – zapowiedział dziennikarzom premier Gruzji. – To on podejmował decyzje i on jest za nie odpowiedzialny”. Nagonkę na odchodzącego prezydenta rozpętała partia Gruzińskie Marzenie, która w październiku 2012 r. wygrała wybory parlamentarne. Jej charyzmatyczny lider Bidzina Iwaniszwili stanął na czele rządu i wciąż zapowiada, że sprawiedliwość dosięgnie nawet odchodzącego Saakaszwilego.

Polityka 43.2013 (2930) z dnia 22.10.2013; Świat; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Pożegnanie z Miszą"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021