Świat

Tajemnica ich szczęśliwego związku

Tajemnica ich szczęśliwego związku

materiały prasowe
„Andzia i Barack. On zawsze gotów był ją wysłuchać, interesował się każdym szczegółem jej życia. Znał jej najskrytsze upodobania. Słuchając jej głosu rozumiał wszystko czego pragnęła – i to już od ponad dziesięciu lat”, ironizuje dziennik Die Tageszeitung.
materiały prasowe


Według tygodnika Der Spiegel, Angela Merkel była inwigilowana przez NSA od 2002 r., gdy została przewodniczącą chrześcijańskich demokratów. A jak twierdzi Bild am Sonntag, Barack Obama został o tym „osobiście poinformowany” w 2010 r. przez szefa NSA, Keitha Alexandra.

Prezydent USA zapewnił jednak panią kanclerz, z którą skontaktował się 23 października, że nic o podsłuchach nie wiedział. 27 października rzecznik Angeli Merkel podkreślił w swoim oświadczeniu, że jak dotąd nie ma żadnych dowodów, by pani kanclerz była podsłuchiwana.

Informacja pochodzi z serwisu Presseurop

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rozmowa z Magdaleną Grzebałkowską o życiu i jazzie Krzysztofa Komedy

Poginęli i poumierali z dezynwoltury, którą powodował alkohol, ale też z pecha i bezczelności – mówi o ponurej serii zapoczątkowanej śmiercią Krzysztofa Komedy Magdalena Grzebałkowska, autorka książki „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Jakub Knera
09.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną