Świat

Miłość przez więzienną szybę

Izrael od lat nie jest w stanie ograniczyć szybkiego przyrostu palestyńskiej populacji na terytoriach okupowanych. Dziś już nawet mury więzienia nie są skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. Palestyńczycy, którzy odsiadują w izraelskich więzieniach długie wyroki za działalność antyizraelską, mają prawo do widzeń tylko przez szybę. Mimo to w sierpniu 2012 r. jeden z nich został ojcem. Obecnie trzech czeka na rozwiązanie u swoich małżonek na wolności, a nasienie 20 z nich jest gotowe do wykorzystania w procesie in vitro w specjalnej klinice w Nablusie na Zachodnim Brzegu Jordanu. Tam palestyńscy lekarze stosowne zabiegi „ku chwale ojczyzny” wykonują za darmo. Mimo więziennych obostrzeń żony, matki lub dzieci skazanych szmuglują ich nasienie w buteleczkach po kroplach do oczu, torebkach po chipsach i batonikach. W proceder kontrabandy zaangażowali się nawet duchowni, którzy kilkoma fatwami potwierdzili, że takie rozmnażanie się jest zgodne z Koranem.

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną