Świat

Ulepszacze

Instytucje, które odmienią świat

Posiadłość Polesden Lacey w hrabstwie Surrey zarządzana przez National Trust. Posiadłość Polesden Lacey w hrabstwie Surrey zarządzana przez National Trust. Stephen Crowley/The New York Times / EAST NEWS
Siedem publicznych instytucji, które sprawiają, że ludziom łatwiej się żyje.
Radioteleskop CSIRO w AustraliiRoger Ressmeyer/Corbis Radioteleskop CSIRO w Australii

National Trust – trzyma fason

Wrzask przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?”– pod takim tytułem wydaliśmy książkę redakcyjnego kolegi Piotra Sarzyńskiego. Ubolewa on w niej, że bezhołowie, dzika prywatyzacja, brak gustu i nadzoru oszpeciły nasz krajobraz. Architektoniczne gargamele i krzykliwe reklamy drażnią oko i burzą ład przestrzenny.

W Anglii i Szkocji lekarstwem na taką brzydotę jest National Trust: potężne lobby milionów (tak!

Polityka 51-52.2013 (2938) z dnia 17.12.2013; Świat; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Ulepszacze"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021