Świat

Na Księżyc i dalej

Jadeitowy Królik Jadeitowy Królik Stringer/Reuters / Forum

Nie ustaje podbój kosmosu. Chińczycy cieszą się Jadeitowym Królikiem, łazikiem, który do początku lutego ma badać powierzchnię Księżyca – ostatni podobny pojazd wylądował tam w 1976 r. i należał do ZSRR. W stronę Marsa leci też indyjska rakieta, która 24 września umieści satelitę na orbicie Czerwonej Planety. Mniej więcej w tym samym czasie, po 17 latach przerwy, Rosja chciałaby znów wysłać kosmonautkę, tym razem 37-letnią Jelenę Serową.

Polityka 1.2014 (2939) z dnia 26.12.2013; Ludzie i wydarzenia 2014 - świat; s. 11

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018