Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Mandela z królikiem

Pomnik Nelsona Mandeli zdobiący Union Buildings w Pretorii. Pomnik Nelsona Mandeli zdobiący Union Buildings w Pretorii. Matt Dunham/AP Photo / EAST NEWS

Ku konsternacji urzędników państwowych odkryto, że 9-metrowy pomnik zmarłego w grudniu Nelsona Mandeli, który ozdobił właśnie Union Buildings, kompleks budynków rządowych w Pretorii, ma w uchu ukrytego królika. Artyści, Prinsloo i van Vuuren, tłumaczyli co prawda, że po afrykanersku królik brzmi tak samo jak pośpiech, więc rzeczony królik na pomniku ojca demokratycznej RPA jest symbolem tempa, w jakim powstawało dzieło, ale na niewiele to się zdało. Nakazano im pilne „przywrócenie godności pomnikowi”. Może trochę szkoda: z królikiem monument miałby swoją legendę i pewnie stałby się pięciogwiazdkową turystyczną atrakcją. A sądząc z wielu uśmiechniętych zdjęć, Mandeli nie brakowało poczucia humoru.

Polityka 5.2014 (2943) z dnia 28.01.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8
Reklama

Warte przeczytania

Czytaj także

Rynek

Tadeusz Gołębiewski i hotelowa gigantomania

Właściciel największej polskiej sieci hoteli Tadeusz Gołębiewski do tej pory był witany przez władze lokalne z entuzjazmem i nadzieją. Teraz ściąga też kłopoty i podejrzenia. Jego gigantomania ma powody, ale i cenę.

Joanna Solska
23.07.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną