Świat

Kłopoty z oddychaniem

Kobiety na ulicach Shijiazhuangu. Kobiety na ulicach Shijiazhuangu. Zheng Rongxi/Xinhua/AFP / EAST NEWS

Przewodniczący Xi Jinping, bez ochronnej maseczki na ustach, odbył właśnie w gęstym smogu improwizowany spacer po starych uliczkach Nanluoguxiang, pekińskiej atrakcji turystycznej. Stosowne zdjęcia od razu trafiły na czołówki. Przyszedł tu „wspólnie pooddychać z obywatelami”, jak to ujęła oficjalna agencja Xinhua. A obywatele, przynajmniej w stolicy i sześciu północnych prowincjach, mają coraz większe problemy z oddychaniem: zanieczyszczenie powietrza w postaci wielodniowej gęstej mlecznej mgły, przekraczające nawet 20-krotnie normy WHO, stało się głównym problemem kraju.

Polityka 10.2014 (2948) z dnia 04.03.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021