Świat

Międzynarodowy serial z rakietami

Władze Izraela urządziły oficjalny pokaz przechwyconego na statku Klos - C uzbrojenia przemycanego z Syrii do strefy Gazy. Władze Izraela urządziły oficjalny pokaz przechwyconego na statku Klos - C uzbrojenia przemycanego z Syrii do strefy Gazy. Amir Cohen/Reuters / Forum

To mógłby być odcinek serialu szpiegowskiego, tyle że wszystko wydarzyło się naprawdę. W czwartek 20 lutego o godzinie drugiej po północy sztab operacyjny izraelskiego wywiadu odebrał wiadomość z dronów krążących nad Syrią: duży ładunek skrzyń został przewieziony z magazynów broni w głębi kraju na damasceńskie lotnisko wojskowe i załadowany do samolotów transportowych AN-22. Dwie godziny później maszyny przecięły obszar powietrzny Iraku, a wczesnym rankiem wylądowały w Teheranie.

Polityka 12.2014 (2950) z dnia 18.03.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak rozpoznać depresję u dzieci?

Niedawno pisaliśmy o niewydolnym systemie pomocy dla najmłodszych, którzy coraz częściej zmagają się z problemami psychicznymi. Jak działać, gdy system nie działa? – pytamy Lucynę Kicińską z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorkę telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Joanna Cieśla
09.04.2019