Świat

Uwaga, chikungunya!

Opryski przeciw komarom na wyspie Reunion. Opryski przeciw komarom na wyspie Reunion. Bob Edme/AP / EAST NEWS

Jeszcze jedna nieprzyjemna choroba wirusowa roznoszona przez komary szybko podbija rejon Karaibów i, niestety, pojawiła się też na Dominikanie, popularnej wśród polskich zasobnych turystów. Chikungunya, po raz pierwszy opisana w Tanzanii w 1953 r., powoduje silną gorączkę, bóle głowy oraz mięśni i stawów. Zwykle ustępuje w ciągu kilku dni, ale mogą pojawić się komplikacje, jak przewlekłe zapalenie stawów. Nie ma na nią szczepionki ani lekarstw, leczona jest objawowo.

Polityka 16.2014 (2954) z dnia 15.04.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020