Świat

Palestyńczycy w Auschwitz

Mohammed Dadżami Mohammed Dadżami AN

Zdrajca – to łagodniejszy z epitetów, jakimi obrzucany jest dziś prof. Mohammed Dadżami z palestyńskiego uniwersytetu Al-Quds. W zasadzie już tam nie pracuje, bo uczelnia wyparła się go po tym, co zrobił w marcu. Dadżami zabrał 27 swoich ­studentów do Auschwitz-Birkenau, aby pokazać im, przez co przeszli europejscy Żydzi, zanim dotarli do Palestyny.

Ta prawdopodobnie pierwsza zorganizowana palestyńska wyprawa do największego niemieckiego obozu zagłady spotkała się z falą krytyki w ojczyźnie Dadżamiego.

Polityka 16.2014 (2954) z dnia 15.04.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020