Świat

Platforma gniewu

Spalona fabryka obuwia w wietnamskiej prowincji Binh Duong Spalona fabryka obuwia w wietnamskiej prowincji Binh Duong Thanh Tung Truong/Reuters / Forum

Stojąca na Morzu Południowochińskim platforma wiertnicza Haiyang Shiyou 981 ma zacząć wydobywać ropę naftową wczesnym latem, ale już zdążyła wywołać w Wietnamie potężną burzę. Obiekt należy do państwowej firmy z ChRL i 1 maja zakotwiczył na wodach, o które spierają się Wietnam z Chinami. Gdy wietnamskim okrętom nie udało się powstrzymać rejsu platformy – nie pomogło blokowanie eksportującej jej flotylli i bitwy toczone za pomocą armatek wodnych – Wietnamczycy wyszli na ulice.

Polityka 21.2014 (2959) z dnia 20.05.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013