Świat

Meczet beczka prochu

Meczet al-Askari w mieście Samarra Meczet al-Askari w mieście Samarra EPA / PAP

Bagdad jest bezpieczny – taki komunikat popłynął w zeszłym tygodniu z irackiego sztabu generalnego. Nie było to takie oczywiste, bo ofensywa przybyłych z Syrii sunnickich ekstremistów z organizacji Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIS) zatrzymała się dopiero 80 km od irackiej stolicy. Liderzy ISIS ponoć sami zrezygnowali ze szturmu na miasto, które jest rozległe i głównie szyickie, więc nawet w przypadku sukcesu byłoby trudne do utrzymania.

Polityka 27.2014 (2965) z dnia 01.07.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013