Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Rozdarty Hongkong

Protesty w Hongkongu, 1 lipca 2014 r. Protesty w Hongkongu, 1 lipca 2014 r. Kin Cheung/AP / Fotolink

Demokracja się wam nie opłaci, to w skrócie sens osobliwych ogłoszeń, które w hongkońskiej prasie zamieściła tzw. wielka czwórka, czyli czołowe firmy doradzające biznesowi na całym świecie. Ich zdaniem masowy ruch domagający się reformy zasad wyboru szefa lokalnej administracji niepotrzebnie rozdrażni władze ChRL, przyczyni się m.in. do spadków na miejscowej giełdzie i sprowadzi na miasto katastrofę. Metropolia (7 mln mieszkańców), dawna kolonia brytyjska, od 17 lat jest częścią Chin kontynentalnych i zachowuje szeroką autonomię i protestujący chcą, by także szef administracji regionu wybierany był w głosowaniu powszechnym.

Polityka 29.2014 (2967) z dnia 15.07.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022