Świat

Gdzie były nuncjusz będzie siedział?

Józef Wesołowski Józef Wesołowski Erika Santelices / AFP

Mgła informacyjna zachęca do spekulacji. Pod koniec czerwca Watykan ogłosił, że abp Józef Wesołowski, były nuncjusz w Republice Dominikany, został wydalony z kleru. W Watykanie uznano, że są poważne dowody na zarzucane Wesołowskiemu przestępstwa pedofilskie. Pedofila i gromadzenie pedofilskiej pornografii są zagrożone wysokimi karami więzienia. I tu zaczynają się zagadki. Wesołowski może się od decyzji odwołać w ciągu dwóch miesięcy. Nie wiadomo, czy się odwołał. Nie wiadomo także, jaki jest jego obecny status: czy jest nadal obywatelem watykańskim (utracił przecież status dyplomaty, dzięki któremu miał to obywatelstwo), czy i na jakiej podstawie prawnej przebywa na terenie Watykanu, jakie dalsze kroki prawne przewidywane są w jego sprawie?

Polityka 31.2014 (2969) z dnia 29.07.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021