Świat

Przydział do miasta

Nowi przybysze do miasta mają otrzymywać uprzywilejowany miejski dokument. Nowi przybysze do miasta mają otrzymywać uprzywilejowany miejski dokument. Stringer Shanghai/Reuters / Forum

Chiny wzięły się za reformę systemu obowiązkowego zameldowania, hukou. Czyli chyba największego problemu społecznego ostatnich dwóch dekad gwałtownego rozwoju i migracji ze wsi do miast, która ten rozwój napędzała. Hukou za tą rewolucją nie nadążyło: wczorajsi rolnicy, którzy zostawali miejskimi robotnikami, zachowywali swój wiejski meldunek, bo miejski im nie przysługiwał. A wraz z tym faktem pozbawieni byli np. miejskich świadczeń medycznych, a ich dzieci – edukacyjnych i wielu innych przywilejów mieszczucha.

Polityka 32.2014 (2970) z dnia 05.08.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013