Świat

Baronessa broni Palestyny

Dzielnica Szejaja w zachodniej Gazie Dzielnica Szejaja w zachodniej Gazie Mohammed Salem/Reuters / Forum

Sayeeda Warsi, członkini Izby Lordów i sekretarz stanu do spraw religijnych w rządzie Davida Camerona, napytała premierowi politycznej biedy. Napisała do szefa, że jego proizraelskie stanowisko wobec obecnej sytuacji w Gazie jest dla niej „moralnie nie do obrony” i w związku z tym ustępuje z rządu. Premier dymisję przyjął, ale jest wściekły, bo Warsi się z nim nie skonsultowała przed jej ogłoszeniem. Zachwycona jest za to laburzystowska opozycja. Jej szef Ed Miliband pochwalił baronessę, a skrytykował Camerona za błędną politykę.

Polityka 33.2014 (2971) z dnia 11.08.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021