Świat

Winy (słono) odkupione

Bernie Ecclestone (po prawej) ze swoim adwokatem Bernie Ecclestone (po prawej) ze swoim adwokatem Michael Dalder/Reuters / Forum

Falandyzacją nazwano w Polsce naginanie prawa w zależności od doraźnych potrzeb. W Niemczech powstał właśnie nowy termin: ecclestonizacja. Brytyjczyk Bernie Ecclestone, 83-letni szef Formuły 1, uniknie więzienia, choć prokuratura w Monachium zarzucała mu łapownictwo i podżeganie do malwersacji. 5 sierpnia Ecclestone zobowiązał się zapłacić rekordowe 100 mln dol. W zamian sąd i prokuratura zgodziły się, by proces został zakończony bez wydania wyroku. Trzy czwarte Niemców uważa, że to nie w porządku – pokazuje sondaż tygodnika „Stern”.

Polityka 33.2014 (2971) z dnia 11.08.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021