Świat

Jak Kadyrow telefon zgubił

Ramzan Kadyrow Ramzan Kadyrow Simon Roberts / EAST NEWS

Rządzący Czeczenią Ramzan Kadyrow uczestniczył w otwarciu skansenu Szyra Jurt, stylizowanego na średniowieczny auł. Imprezie towarzyszyło huczne wesele. Było uroczyście i wesoło, przywódca rozmawiał ze starszyzną, tańczył z młodzieżą, spełniał toasty i popisywał się bronią, a młodej parze ofiarował okrągły milion rubli. Koło dziewiątej wieczorem goście zaczęli się rozchodzić, a mieli do przejścia ponad kilometr, bo bliżej miejsca uroczystości nie można było zaparkować. Wtedy czar prysł, bo przez megafon ogłoszono, że Kadyrow zgubił telefon i prosi o zwrot.

Polityka 35.2014 (2973) z dnia 26.08.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020