Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Teoria uścisków

Z lewej: premier Japonii Shinzō Abe witany przez przewodniczącego Xi Jinpinga oraz premier Australii Tony Abbott i Władimir Putin. Z lewej: premier Japonii Shinzō Abe witany przez przewodniczącego Xi Jinpinga oraz premier Australii Tony Abbott i Władimir Putin. Reuters / Forum

Wraca moda na interpretowanie mowy ciała przywódców państw, a zwłaszcza wnioskowanie z temperatury i choreografii powitań. Okazji do wróżb było ostatnio sporo, bo w ciągu kilku dni w Azji i w Australii zorganizowano trzy duże szczyty organizacji, których uczestnicy widują się znacznie rzadziej niż np. ich koledzy z Europy, przymuszeni do częstych spotkań w Unii Europejskiej.

W kategorii „jeden z dziwniejszych uścisków w historii” wygrał premier Japonii Shinzō Abe, witany przez przewodniczącego Xi Jinpinga na podpekińskim szczycie APEC, stowarzyszenia gospodarczego państw Pacyfiku.

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022