Świat

Koniec świata w dolinie pierwszego człowieka

Kolebka ludzkości pod wodą

Wioska plemienna w dolinie Omo. W chatach, oprócz paleniska, wokół którego toczy się życie i wydzielonej części dla zwierząt, są także klatki azyle, gdzie kobieta może się schronić przed zbyt brutalnym mężem. Wioska plemienna w dolinie Omo. W chatach, oprócz paleniska, wokół którego toczy się życie i wydzielonej części dla zwierząt, są także klatki azyle, gdzie kobieta może się schronić przed zbyt brutalnym mężem. Wanda Biedzka, Bogusław Pasieczny
W europejskich gazetach tragicznej powodzi w dolinie Omo poświęcono – jeśli już – krótkie notatki. No bo kogo w cywilizowanym świecie może obchodzić śmierć siedmiuset dzikich w środku Afryki?
Polityka

Balaye od dwóch godzin co chwila spogląda w niebo i coś mruczy do siebie pod nosem. Jest niespokojny i małomówny.

Chłopak niedawno ukończył studia w Addis Abebie, a ponieważ o pracę trudno, zaczął wozić podróżników terenową toyotą. Tylko takim samochodem można podróżować po kraju, w którym niewiele jest asfaltowych dróg, trzeba przebijać się przez busz, przekraczać rzeki bez mostów, jechać korytami wyschniętych, okresowych strumieni lub przemierzać sawannę.

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Na własne oczy; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Koniec świata w dolinie pierwszego człowieka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Samice alfa: czego nie dostają, kogo poszukują?

Silne kobiety współczesne: z jakimi mężczyznami mają największe szanse na udany, trwały związek.

Ryszarda Socha
09.02.2016