Świat

Wrzenie Meksyku

Demonstranci palą portrety prezydenta, bo nie ufają, że rozprawi się z narkomafią. Demonstranci palą portrety prezydenta, bo nie ufają, że rozprawi się z narkomafią. Daniel Becerril/Reuters / Forum

Meksykański lud wysyła swojego prezydenta do diabła: mamy dość przemocy, strachu, porwań dla okupu, skorumpowanych polityków i policjantów! – krzyczą Meksykanie w czasie dziesiątków manifestacji, które wstrząsają 120-milionowym krajem. Kamieniem, który uruchomił lawinę, było porwanie i zniknięcie 43 studentów szkoły pedagogicznej z udziałem policji i lokalnego kartelu w stanie Guerrero (reportaż Artura Domosławskiego s.

Polityka 49.2014 (2987) z dnia 02.12.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Szamani i inni szatani. Polska religijność zabobonna

Magiczna, zabobonna religijność staje się coraz bardziej powszechna w polskim Kościele. A pandemia jeszcze nasiliła te tendencje.

Joanna Podgórska
21.07.2021