Świat

Mołdawia pół na pół

Koalicja, która doprowadziła do umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską ma szansę nadal sprawować władzę w Mołdawii. Koalicja, która doprowadziła do umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską ma szansę nadal sprawować władzę w Mołdawii. Sergei Karpukhin/Reuters / Forum

W wyborach do parlamentu Mołdawii zwyciężają wprawdzie antyeuropejscy, wspierani przez Moskwę, socjaliści (Partia Socjalistyczna Republiki Mołdawii), ale ugrupowania tworzące obecną koalicję proeuropejską – Partia Liberalno-Demokratyczna, Demokratyczna Partia Mołdawii oraz Partia Liberalnych Reformatorów – zdobyły przewagę. Koalicja, która doprowadziła do umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską ma więc szansę nadal sprawować władzę. Tuż za plecami ma jednak przeciwników stowarzyszenia z Brukselą, socjalistów i komunistów, opowiadających się za zbliżeniem z Rosją i wstąpieniem do Unii Celnej wraz z Kazachstanem i Białorusią.

Polityka 49.2014 (2987) z dnia 02.12.2014; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Wojna secesyjna: arystokrata Lee kontra łachmyta Grant

150 lat temu skończyła się wojna secesyjna. Armiami stron dowodzili generałowie Robert Edward Lee i Ulisses Grant. Reprezentowali dwie bardzo odmienne wersje sukcesu z amerykańskiego snu.

Grzegorz Mathea
14.04.2015