Świat

Minister na wojnę

Grecja: minister Varoufakis jedzie walczyć do Brukseli

Varoufakis urodził się w 1961 r. w Atenach, w lewicowej rodzinie. Varoufakis urodził się w 1961 r. w Atenach, w lewicowej rodzinie. Kostas Tsironis / Forum
Nowy minister finansów Grecji Yanis Varoufakis twierdzi, że uratuje i swoją ojczyznę, i Europę. Ale może też pogrążyć wszystkich.
Wraz z kolegami z nowego rządu Alexisa Tsiprasa, Varoufakis ma gasić pożar, przed którym sam tak głośno ostrzegał.Aris Messinis/AFP/EAST NEWS Wraz z kolegami z nowego rządu Alexisa Tsiprasa, Varoufakis ma gasić pożar, przed którym sam tak głośno ostrzegał.

Pięć dni przed wyborami do parlamentu. Spotkanie kandydatów Syrizy w Moschato na obrzeżach Aten. Yanis Varoufakis startuje z innego okręgu, ale zaproszono go, żeby zwabił publiczność. Przystojny ekonomista, z ciętym językiem i metaforami, które przemawiają do wyobraźni. W ostatnich tygodniach jest medialną gwiazdą, politycznym celebrytą i najpoważniejszym kandydatem na przyszłego ministra finansów.

O wywiady proszą go greckie i zagraniczne media – angielski ma świetny, to po studiach w brytyjskim Essex (matematyka ekonomiczna) i po latach spędzonych jako uniwersytecki wykładowca w Australii i USA.

Polityka 6.2015 (2995) z dnia 03.02.2015; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Minister na wojnę"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021