Świat

Obama u Modiego

Prezydencka para USA i premier Indii Narendra Modi (na fot. po prawej stronie Obamy). Prezydencka para USA i premier Indii Narendra Modi (na fot. po prawej stronie Obamy). Hindustan Times / Getty Images

Podczas wizyty amerykańskiej pary prezydenckiej w Indiach rzucały się w oczy dwie nieobecności. Pierwsza, gdy Michelle Obama nie miała się z kim spotkać: azjatycka potęga nie ma bowiem pierwszej damy. Przynajmniej w praktyce: premier Narendra Modi pochodzi z niskiej kasty i, zgodnie z przyjętym przez nią zwyczajem, jego małżeństwo zostało zaaranżowane jeszcze gdy był dzieckiem – związek został formalnie potwierdzony, gdy para osiągnęła pełnoletniość, ale krótko potem religijny pan młody ruszył na pielgrzymkę, z której nigdy już nie wrócił do małżonki.

Polityka 6.2015 (2995) z dnia 03.02.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021