Świat

Nasz Niemiec Richard von Weizsäcker

Richard von Weizsäcker (1920–2015) Richard von Weizsäcker (1920–2015) Hermann Bredehorst/Polaris / EAST NEWS

Odchodzą wybitni Niemcy, którzy angażując się przez dziesięciolecia na rzecz – jak mówiono – dialogu, normalizacji i pojednania między naszymi krajami, uwalniali nas od upokarzającego lęku przed zachodnim sąsiadem.

Niedawno zmarł urodzony w Ełku pisarz Siegfried Lenz, który w grudniu 1970 r. wraz z Günterem Grassem towarzyszył Willy’emu Brandtowi w Warszawie, gdy ten uznawał granicę na Odrze i Nysie. Teraz w wieku 94 lat odszedł Richard von Weizsäcker (1920–2015), którego biografia, jak mało która, odbijała polsko-niemiecki splot w Europie XX w.

Polityka 6.2015 (2995) z dnia 03.02.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021