Świat

Bestialstwo górą?

Król Jordanii Abdullah II w swoim gabinecie. Król Jordanii Abdullah II w swoim gabinecie. Jordan News Agenc/Handout/EPA / PAP

Kolejne bestialstwo tzw. Państwa Islamskiego osiągnęło cel. Przerażająca egzekucja 26-letniego jordańskiego pilota Moaza al-Kasasbeha wpisuje się w logikę wojny psychologicznej prowadzonej przez dżihadystów. Nie mogąc osiągnąć przewagi militarnej, dążą oni do zastraszenia przeciwników metodą szoku paraliżującego chęć działania. Filmy oglądają też psychopaci, którzy wcześniej wypowiadali się w internecie, jak pilota zamordować. Ustalono w głosowaniu, że zgodnie z prymitywną wersją szariatu (prawa koranicznego), czyli na zasadzie oko za oko.

Polityka 7.2015 (2996) z dnia 10.02.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021