Świat

Facebookowe Republiki Ludowe

Facebook

Na Facebooku pojawiły się profile „Wileńskiej” i „Lwowskiej Republiki Ludowej”. W opisie można przeczytać, że autorzy strony żądają „wprowadzenia polskich zielonych ludzików” na Wileńszczyznę i Lwowszczyznę i „przeprowadzenia tam referendum wśród autochtonicznej ludności”. Szczególnie profil „WRL” rozpętał sporą awanturę, a jego uruchomienie zbiegło się z pojawieniem wymalowanego sprayem na murze napisu „Wilno = Donbas” w Nowej Wilejce, lewobrzeżnej dzielnicy Wilna, w której grubo ponad jedną trzecią mieszkańców stanowią Polacy.

Polityka 7.2015 (2996) z dnia 10.02.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021