Świat

Rok beee

Obchody nowego roku księżycowego w Chinach. Obchody nowego roku księżycowego w Chinach. Bobby Yip/Reuters / Forum

Jeśli wierzyć przesądom, ten nowy rok księżycowy raczej nie przypadnie Chińczykom do gustu. Nawet dokładnie nie wiadomo, jaki mu towarzyszy znak. 羊, yang, oznacza tyle co „zwierzę z rogami”; badacze przeszłości skłaniają się ku kozie, współczesna kultura masowa woli owcę, sympatyczną, miękką i włochatą. Urodzeni w tym roku są, owszem, mili i łagodni, są wiernymi kompanami, mają inklinacje artystyczne i rys romantyczny. Ale brak im zdolności przywódczych, parcia do władzy, bitności, nie są obrotni ani nie mają smykałki do handlu.

Polityka 9.2015 (2998) z dnia 24.02.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021