Świat

Egzekucja pod Kremlem

Rosja: sezon polowań na wrogów ludu rozpoczęty

Czy Władimir Putin stracił kontrolę nad dżinem, którego wypuścił z butelki, rozkręcając w Rosji kampanię nienawiści do „wrogów wewnętrznych”?

W piątek wieczorem Borys Niemcow, jeden z liderów opozycji, został zastrzelony kilkaset metrów od Kremla. Cztery kule trafiły w najważniejsze organy – strzelał zawodowiec. Niemcow – były gubernator, wicepremier w rządzie Borysa Jelcyna i „carewicz”, czyli kandydat na jego następcę, lider partii opozycyjnej, czynny deputowany jarosławskiej dumy – w niedzielę miał poprowadzić w Moskwie marsz protestu przeciwko polityce Kremla, wojnie na Ukrainie.

Polityka 10.2015 (2999) z dnia 03.03.2015; Komentarze; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Egzekucja pod Kremlem"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021