Świat

Koniec Weibo?

Od 1 marca wszyscy użytkownicy Weibo muszą podać swoje prawdziwe dane. Od 1 marca wszyscy użytkownicy Weibo muszą podać swoje prawdziwe dane. Philippe Lopez/AFP / EAST NEWS

Chcesz pogadać? To się zarejestruj! – w państwach szanujących wolność słowa taka internetowa regulacja nie budzi wielkich obaw. W Chinach może zamknąć usta ostatnim niezadowolonym. Od 1 marca wszyscy użytkownicy Weibo, czyli chińskiej wersji Twittera, muszą podać swoje prawdziwe dane. W serwisie wciąż będą mogli występować pod pseudonimem, ale władza musi wiedzieć swoje.

Weibo i bez tego ma ogromne kłopoty. Jeszcze niedawno był drugim największym po Facebooku serwisem społecznościowym na świecie, ale w ciągu ostatnich dwóch lat stracił ponad 60 proc.

Polityka 11.2015 (3000) z dnia 10.03.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021