Świat

Zabity lider opozycji

Kuwatow był zaciekłym krytykiem prezydenta Emomaliego Rachmona. Kuwatow był zaciekłym krytykiem prezydenta Emomaliego Rachmona. AN

W czwartkowy wieczór na stambulskiej ulicy od strzału w głowę zginął 47-letni Umarali Kuwatow, lider opozycyjnej Grupy 24 z Tadżykistanu. W ojczyźnie był poszukiwany, a jego partia w październiku ub.r. została zdelegalizowana. Dwa dni przed tym zabójstwem zapadł wyrok na innego działacza Grupy 24 – 17 lat więzienia. Kuwatow był zaciekłym krytykiem prezydenta Emomaliego Rachmona. Wiedzę o prezydenckich rządach absolutnych czerpał z pierwszej ręki.

Polityka 11.2015 (3000) z dnia 10.03.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021