Świat

Uliczny pląs standardowy

Grupowe tańce oraz zbiorowa gimnastyka rozpowszechniły się m.in. za sprawą olimpiady sprzed siedmiu lat. Grupowe tańce oraz zbiorowa gimnastyka rozpowszechniły się m.in. za sprawą olimpiady sprzed siedmiu lat. Sergi Reboredo/Sipa USA / EAST NEWS

Wystarczy, zatańczyli za daleko. Chińskie ministerstwo kultury i urząd nadzorujący sport uświadomiły sobie, że w całym kraju ich bacznej kontroli wymyka się ponad 100 mln osób, które dla zdrowia i przyjemności spontanicznie tańczą na ulicach, placach, w parkach i innych wolnych przestrzeniach gęsto zabudowanych miast. Chodzi przede wszystkim o seniorów, starsze panie odtwarzające zarówno grupowe układy choreograficzne, jak i tradycyjne tańce z wachlarzami, czy też urządzające sobie zwyczajne potańcówki w rytmie walczyka i tanga.

Polityka 14.2015 (3003) z dnia 30.03.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019