Świat

Buhari na Boko Haram?

Muhammadu Buhari Muhammadu Buhari Afolabi Sotunde/Reuters / Forum

Prezydentem elektem najludniejszego kraju Afryki został kandydat zjednoczonej opozycji nigeryjskiej, muzułmanin z północy Muhammadu Buhari. Były szef junty i emerytowany generał nawrócił się na demokrację, gdy sam został odsunięty od władzy drogą puczu i wtrącony do więzienia w latach 80. Wielokrotnie startował i przegrywał w wyborach, ale nie rezygnował. W końcu się udało. To nie tylko osobisty sukces Buhariego, ale i demokracji w Nigerii, funkcjonującej od 16 lat.

Polityka 15.2015 (3004) z dnia 07.04.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020