„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Golf odrywa od mas

Golf stał się w Chinach jednym z ważnych wyznaczników statusu. Golf stał się w Chinach jednym z ważnych wyznaczników statusu. Siu Chiu/Reuters / Forum

W ramach lekcji moralności udzielanych chińskim działaczom przez przewodniczącego Xi przyszła kolej na golfa. Właśnie ogłoszono decyzję o zamknięciu 66 pól golfowych, w tym trzech w okolicach Pekinu i trzech na tropikalnej wyspie Hainan, ulubionym miejscu uprzywilejowanych. Jak argumentowano, powstały one z naruszeniem licznych przepisów, a przede wszystkim kradną cenne tereny i jeszcze cenniejszą wodę.

Komunistyczna historia golfa jest złożona.

Polityka 15.2015 (3004) z dnia 07.04.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021