Świat

Liga Europejska z wojną w tle

Europejska federacja futbolu ma problem. W lipcu zeszłego roku UEFA przyjęła zasadę, że z powodu rosyjskiej inwazji w Donbasie kluby piłkarskie z Ukrainy i Rosji nie mogą się spotkać w kolejnych fazach europejskich pucharów. Stało się tak na wniosek samych zainteresowanych, którzy alarmowali, że nie będą w stanie zagwarantować bezpieczeństwa w trakcie takiego starcia. Ale kluby z obu krajów grają zbyt dobrze. Do ćwierćfinałów Ligi Europejskiej dostały się dwie drużyny ukraińskie, Dynamo Kijów i Dnipro Dniepropetrowsk, oraz jedna rosyjska, Zenit Petersburg (ulubiony klub Władimira Putina i Gazpromu).

Polityka 15.2015 (3004) z dnia 07.04.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020