„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Zmarli nadchodzą

Pochówek na berlińskim cmentarzu Gatow. Pochówek na berlińskim cmentarzu Gatow. John MacDougall/AFP / EAST NEWS

Taką nazwę nosi akcja, która w zeszłym tygodniu miała poruszyć Berlin. 17 czerwca na starym cmentarzu Gatow w sekcji muzułmańskiej pochowano młodą syryjską matkę i jej 2-letnie dziecko. Utonęli w marcu w Morzu Śródziemnym niedaleko Sycylii. Ich ekshumację ze zbiorowego grobu we Włoszech i transport ciał do Niemiec zorganizowało Centrum Politycznego Piękna, organizacja, która za cel stawia sobie „obalenie murów obojętności wokół Europy”. Centrum, które ekshumowało już 10 kolejnych ciał i zamierza pochować je w Niemczech w najbliższych dniach, alarmuje, że na południu Europy tysiące zwłok niedoszłych imigrantów trafia bez identyfikacji do zbiorowych mogił, opatrzone tylko numerkiem.

Polityka 26.2015 (3015) z dnia 23.06.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021