„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Skuteczność emeryta

Najib Razak, obecny szef rządu Malezji. Najib Razak, obecny szef rządu Malezji. Azhar Rahim/EPA / PAP

Malezja też ma swoje afery polityczne. By uchwycić nastrój obecnej, trzeba przypomnieć, że od uzyskania niepodległości od Wielkiej Brytanii w 1957 r. krajem rządzi jedna partia, która wystawiła tylko sześciu premierów. Wszyscy byli ze sobą silnie powiązani. Najib Razak, obecny szef rządu, czyli nr 6, jest synem premiera nr 2, który z kolei był szwagrem nr 3. Natomiast mentorem i ojcem kariery Najiba Razaka był Mahathir Mohamad, premier nr 4. Rządził 22 lata, w lipcu kończy dziewięćdziesiątkę i przerywa emeryturę, by wezwać partyjnych kolegów, aby jego wychowanka jednak obalili.

Polityka 26.2015 (3015) z dnia 23.06.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd ten sukces Słowian

Czy sukces osadniczy Słowian wziął się stąd, że byli prości i mało wymagający? Spór o ich pochodzenie bliski jest rozstrzygnięcia.

Przemysław Urbańczyk
04.12.2021