„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Przychodzi do baru lew, tygrys i hiena

Tragedia zwierząt z gruzińskiego zoo

Ratowanie hipopotama Begi. Ratowanie hipopotama Begi. Tinatin Kiguradze/AP / EAST NEWS
Kiedy tej ulewnej nocy Natalia Amaglobeli dostała wiadomość od kogoś ze znajomych: „zoo zalane, lwy na ulicach Tbilisi, zostań gdzie jesteś”, pomyślała, że to bardzo kiepski dowcip.
Tego tygrysa uratować się nie dało.Stringer/Reuters/Forum Tego tygrysa uratować się nie dało.

W sobotę 13 czerwca w Tbilisi upał był jak diabli. Natalia Amaglobeli, redaktor naczelna portalu Agenda.ge, wyjechała na weekend posprzątać swoją podmiejską daczę, 9 km od miasta, do Achaldaby. W nocy zaczęło lać i w daczy wysiadł prąd. Natalia siedziała przy świeczkach i smętnie dumała nad tym, ile niepotrzebnej pracy włożyła w posprzątanie ogrodu. Rano odkryła, że jest odcięta od świata. Od wzgórza, pod którym leżała dacza, w wyniku ulewy oderwał się wielki kawał zbocza i runął w dół.

Polityka 26.2015 (3015) z dnia 23.06.2015; Na własne oczy; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Przychodzi do baru lew, tygrys i hiena"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd ten sukces Słowian

Czy sukces osadniczy Słowian wziął się stąd, że byli prości i mało wymagający? Spór o ich pochodzenie bliski jest rozstrzygnięcia.

Przemysław Urbańczyk
04.12.2021