Świat

„Economist” we włoskie ręce

Tygodnik „Economist” przejęła pod kontrolę włoska fundacja rodziny Agnelli. Tygodnik „Economist” przejęła pod kontrolę włoska fundacja rodziny Agnelli. materiały prasowe

W ciągu miesiąca, za sprawą koncernu Pearson, który sprzedał swoje udziały, oba brytyjskie dumne prestiżowce, dziennik „Financial Times” i tygodnik „Economist” trafiły w zagraniczne ręce. Ten pierwszy, jak wiadomo, kupili Japończycy z Nikkei, a drugi – przejęła właśnie pod kontrolę włoska fundacja rodziny Agnelli, tej od Fiata. Mają teraz tu większościowe 42 proc. udziałów, ale obiecują się nie mieszać do strategii redakcji. Tym bardziej że właśnie jej konsekwentna polityka uczyniła z „Economist” absolutny i niewiarygodny wyjątek od reguły.

Polityka 35.2015 (3024) z dnia 25.08.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 7

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021