„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Nowa Zelandia z liściem paproci?

Cztery finałowe propozycje nowej nowozelandzkiej flagi. Cztery finałowe propozycje nowej nowozelandzkiej flagi. www.govt.nz

Nowozelandczycy też będą mieli referendum, a nawet dwa, oba w kwestii flagi narodowej. Rząd właśnie ogłosił cztery finałowe propozycje nowej flagi, z których obywatele w listopadzie wybiorą tę, która im najbardziej przypadnie do gustu. A w marcu nowa flaga zmierzy się w referendum z dotychczasową. Nowa Zelandia chce zmienić flagę przynajmniej z dwóch powodów: bo jej elementem jest wciąż brytyjski Union Jack, a przez to jest bardzo podobna do flagi australijskiej i często z nią mylona.

Polityka 37.2015 (3026) z dnia 08.09.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021