Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Niemiec ma pracę

Fabryka BMW w Lipsku Fabryka BMW w Lipsku Fabrizio Bensch/Reuters / Forum

Wraz z wielką operacją humanitarną przygarniania syryjskich uchodźców zbiegło się w czasie ogłoszenie najnowszych informacji dotyczących sytuacji na niemieckim rynku pracy. Otóż jest ona najlepsza od 24 lat. Bezrobocie w sierpniu spadło do 6,4 proc., nie spełniły się więc prognozy, że wprowadzenie płacy minimalnej – 8,5 euro za godzinę – pogorszy wyniki. W branży hotelarskiej i gastronomicznej, która miała ucierpieć najbardziej, liczba zatrudnionych wzrosła o 5,7 proc.

Polityka 37.2015 (3026) z dnia 08.09.2015; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021